Kovovýroba,Povrchové úpravy kovů

CNC kovoobrábění,Zámečnická kovovýroba,Výroba lisovaných dílů,Tryskací zařízení,Lakovna,Metalizace (zinkování)

Aktuality

Čekáte s investicí, že cena zlata klesne …

Na začátku prosince 2023 překročila cena zlata hranici 2100 dolarů za trojskou unci.

Na cenu zlata má vliv i stále přetrvávající zájem bank o zvyšování zlatých rezerv, napjatá politická situace ve světě, probíhající konflikty a v neposlední řadě budou ovlivňovat cenu zlata i letošní prezidentské volby v USA.

Investoři a finanční analytici na začátku nového roku s napětím čekali na zprávu o výsledcích ekonomiky USA a pozorně sledovali rozhodnutí FEDu o výši úrokových sazeb, protože pokud klesají úrokové sazby, zpravidla roste cena zlata. 

Cena zlata během posledního měsíce stále oscilovala nad hranicí 2000 dolarů za trojskou unci a s ohledem na výše uvedené vlivy se nedá očekávat, že výrazně klesne. Spíše naopak. Některé prognózy např. Bank of America odhadují, že pokud Fed skutečně začne snižovat úrokové sazby, mohlo by se zlato roce 2024 vyšplhat až k hranici 2400 USD za trojskou unci.

Sledovat vývoj ceny můžete na specializovaných komoditních platformách , specializovaných finančních zpravodajských webech, investičních platformách anebo na našich webových stránkách Vývoj cen Zlata a Stříbra | Výkup zlata, výkup stříbra, kde nejen zjistíte denní cenu zlata, ale rádi Vám nabídneme bezpečný a výhodný nákup investičního zlata v Katalogu investičních slitků a mincí.

 

Již 12 let CENA+RYCHLOST+DŮVĚRA  v oblasti drahých kovů. 

 

Tým

AURUM Brno                                               19.02.2024

*********************************************************************************************

 

Zlato láme rekordy  

Cena zlata překonala hranici 2100 dolarů (46 985Kč) za troyskou unci (31,1gramu). Zpráva, která se objevila na řadě zpravodajských serverů v pondělí 4.12.2023.

Cena zlata dlouhodobě stoupá, takže to není zas tak překvapivé. Potvrzuje se tím jen dlouhodobý trend, kdy cena zlata sice oscilovala v posledních měsících kolem hodnoty 2 000 dolarů za unci, ale takto vysoko se dostala poprvé.

Růstu ceny zlata nahrává podle analytiků nejen očekávaný pokles úrokových sazeb v USA, který se očekává v prvním čtvrtletí 2024, stále trvající poptávka bank po zlatě, ale i geopolitická situace na Středním východě a nekončící válka na Ukrajině.

Tento vývoj opět potvrzuje historickou úlohu zlata. Zejména v době nejistoty a ekonomické nestability je finanční „kotvou“ a má své místo v každém investičním portfoliu.

Tým

AURUM Brno                                               05.12.2023

*********************************************************************************************

 

Téměř zlatá horečka 

Titulek, který nás 8.11. zaujal v Hospodářských novinách, a kterým začíná Pavel Ryska analytik J&T Banky svůj článek.

Zmiňuje skutečnost, že měnová politika centrálních bank v sedmdesátých letech minulého století, když se peníze odpojili od zlata, hledala kritéria pro další směřování. Trendem bylo nahrazení tradičních zlatých rezerv investicemi do finančních aktiv nejrůznějšího druhu – bankovních vkladů, dluhopisů, akcí atp. Banky se začaly zlatých rezerv zbavovat a prodávaly zlato ve velkém. 

„Před 20 až 30 lety centrální banky globálně prodávaly zlato tempem od 200 do 300 tun ročně. Kolem roku 2010 se prodeje zastavily a bankéři začali provádět první nákupy“ uvádí Pavel Ryska a svůj text končí údaji za letošní rok „Regionálně jsou kupci pestře rozčlenění, letos je na prvním místě Čína a na druhém Polsko, které jen letos nakoupilo 100 tun zlata a chce v něm držet pětinu své bilance. ČNB se šesti tunami je letos šestým nejaktivnějším kupcem“

Obsah obrázku Lidská tvář, osoba, portrét, držení

Popis byl vytvořen automaticky

A co vy? 

 

Nepřidáte se k bankám a nekoupíte letos pod stromeček jako 

        dárek zlatý investiční slitek

 

 


Tým

AURUM Brno                                               09.11.2023

*********************************************************************************************


Teď je ten správný čas investovat do drahých kovů!

 

Hledáte nejvhodnější možnost uložení financí tak, aby inflace „ukousla“ co nejméně? Zkuste vložit volné prostředky do drahých kovů.

 

Aktuální vývoj ceny zlata a stříbra nahrává všem, kteří chtějí vložit volné finanční prostředky do drahých kovů. Od května, kdy se zlato prodávalo za 2 050,25 dolaru za trojskou unci, se tento týden cena snížila na 1 834,20 dolaru za trojskou unci.  Pro investory je to dobrá zpráva.  Zlato si totiž, i přes tento výkyv způsobený posilujícím americkým dolarem, udržuje dlouhodobě zhodnocení přes 7 % ročně.  

 

U nás můžete do zlatých  investičních slitků investovat již od necelých 2.000Kč.

 

Cena zlata 2023: Graf a vývoj ceny investičního zlata | Investice | e15.cz

 

Stejně jako u zlata, sledujeme i pokles ceny stříbra. Vývoj můžete sledovat na grafech, které ukazují jak z „jarních“ 26 dolarů spadla cena na aktuálních 21,43 dolaru za unci. Z dlouhodobého pohledu je ovšem i stříbro vhodné pro rozšíření investičního portfolia. Stejně jako u ceny zlata, i zde hraje roli posilující americký dolar a úrokové sazby americké centrální banky, ale podle analytiků se ceny za pár měsíců zase vrátí na úroveň z letošního jara.

 

Máte raději stříbro? Pak je vhodnou formou  stříbrný investiční slitek.

 

Zdroj : 

Ceny zlata a stříbra jdou skokově dolů - Novinky

Spořit na stáří ve zlatě? Jde to - Novinky

 

Tým

AURUM Brno                                               04.10.2023

*********************************************************************************************



Co by měl vědět drobný investor v Brně a okolí o nákupu investičního zlata

Investice do investičního zlata se stávají stále populárnější možností i pro drobné investory, kteří hledají způsob, jak diverzifikovat své portfolia a ochránit své úspory před ekonomickou nejistotou a inflací. Zlato má dlouhou historii jako uchovatel hodnoty a symbol stability, což ho činí atraktivním pro všechny, , kteří hledají bezpečné místo pro své finanční prostředky.

Prvním krokem při investování do zlata je sledování cen. Cena zlata je ovlivněna několika faktory, včetně globálního ekonomického klimatu, inflace, geopolitických událostí a poptávky a nabídky na trhu. Drobní investoři v Brně a okolí mohou  pravidelně monitorovat aktuální ceny zlata, např. na stránkách Aurum Brno.

Aurum Brno - důvěryhodný partner pro nákup a prodej zlata

Aurum Brno je společnost s dlouholetou historií a pozitivními referencemi od zákazníků. Nabízí transparentní ceny zlata a široký výběr investičních mincí a slitků, což umožňuje investorům vybrat si formu investičního zlata, která jim nejlépe vyhovuje.

S Aurum Brno budete mít jistotu, že vaše investice do zlata budou prováděny s důvěrou, rychlostí a za férové ceny. Společnost také klade důraz na rychlé a efektivní transakce, což umožňuje drobným investorům provádět nákupy a prodeje zlata bez zbytečného zdržení.

Pokud zvažujete nákup nebo prodej zlata v Brně a okolí navštivte Aurum Brno  (GPS 49.2000928N, 16.6022247E) a zjistěte více o nabízených službách a aktuální ceně zlata.

Dáváte přednost jiným drahým kovům? I Vám nabídneme nejlepší cenu na trhu. Vykupujeme  stříbro, platinu, palladium a palargen.
Tým

AURUM Brno                                               18.9.2023

*********************************************************************************************


Cena zlata Aurum-Brno

Česká národní banka (ČNB) není přímo zapojena do obchodování s investičním zlatem nebo stanovování cen zlata na trhu, ale poskytuje zpravidla informace a doporučení pro občany ohledně investic a financí. Co se týče investičního zlata, ČNB obvykle zdůrazňuje, že je to investice do fyzického aktiva, které může sloužit jako forma diverzifikace portfolia a ochrany před inflací. Nicméně, ČNB také varuje, že investice do zlata mohou nést rizika a náklady, včetně skladování a likvidity.

Česká národní banka nemá obvykle vlastní prodejní místa pro investiční zlato a nemá na trhu fyzické zlato k prodeji. Na rozdíl od toho, Aurum Brno je specializovaným prodejcem drahých kovů a nabízí transparentní ceny zlata

 

Aurum Brno poskytuje široký výběr zlatých investičních mincí a slitků, což umožňuje investorům vybrat si konkrétní formu zlata a diverzifikovat své investiční portfolio podle individuálních preferencí.

 

 Aurum Brno má dlouholetou historii a pozitivní reference od zákazníků, což zajišťuje důvěru a spolehlivost pro investory. Výkup a prodej drahých kovů probíhá v příjemném prostředí s možností parkování.   

Celkově vzato, investiční zlato je důležitou součástí diverzifikace portfolia, ochrany proti inflaci a ekonomickým rizikům. Aurum Brno poskytuje investorům možnost výkupu a prodeje zlata s důvěrou, transparentností a rychlostí, což jsou klíčové faktory pro ty, kteří hledají spolehlivého partnera pro své investiční potřeby.

Tým

AURUM Brno                                               15.9.2023

*********************************************************************************************


Hotové peníze za Vaše zlato s Aurum Brno!

Máte doma nevyužité zlato? Máme pro vás dobrou zprávu. Aurum Brno nabízí výkupu zlata za férové ceny! Aktuální cenu zlata pravidelně aktualizujeme a vždy se snažíme nabídnout nejlepší možnou cenu na trhu. Hotovost vyplácíme ihned po skončení výkupu.

Naše služby zahrnují:

  • Rychlé a efektivní vyhodnocení: Naši odborníci rychle a kompetentně vyhodnotí váš zlatý předmět, minci nebo šperk a stanoví jeho hodnotu. Pro měření ryzosti používáme certifikovaný rentgenový spektrometr Olympus GoldXpert

  • Transparentní ceny: U nás se nesetkáte s  žádnými skrytými poplatky či nepříjemnými překvapeními. Naše ceny jsou vždy transparentní a férové.

  • Profesionální přístup: Jsme hrdí na naše dlouholeté zkušenosti a spokojené zákazníky. S námi budete mít jistotu profesionálního a seriózního přístupu.Celý výkup trvá cca 20 minut (dle množství nabídnutého materiálu)

Nenechávejte své zlato ležet ladem – přineste ho k nám a získejte za něj hotovost do 20 minut.. Navštivte naši pobočku v Brně, Slovákova 353/4 (GPS 49.2000928N, 16.6022247E),kde najdete nejen možnost parkování, ale i nejlepší možnou cenu Vašeho zlata.

Nemáte doma zlato nebo zlaté předměty? Nevadí !  Vykupujeme i stříbro, platinu, palladium a palargen

Tým

AURUM Brno                                               13.9.2023

*********************************************************************************************


Investiční slitky

Investiční zlaté slitky jsou pro mnoho lidí velmi atraktivní investicí. Zlato se totiž již dlouhodobě ukazuje jako stabilní a bezpečná investice. Zlaté slitky jsou navíc velmi praktickou investicí, jelikož jsou snadno přenosné a skladovatelné.

Naše společnost se specializuje na prodej investičních zlatých slitků různých vah a tvarů. Nabízíme zlaté slitky různých značek a výrobců, vždy s certifikátem ověřujícím jejich pravost. Naše zlaté slitky jsou k dispozici v různých velikostech, takže si můžete vybrat slitky podle Vašich individuálních potřeb a možností.

Investiční zlaté slitky jsou vynikajícím způsobem, jak chránit své peníze proti inflaci a hospodářským krizím. Pokud se rozhodnete investovat do zlatých slitků, můžete mít jistotu, že investujete do stabilní a bezpečné investice. Navíc, investování do zlatých slitků může být také skvělým způsobem, jak diverzifikovat svoje portfolio.

Pokud máte zájem o investiční zlaté slitky, neváhejte nás kontaktovat. Jsme rádi, že Vám poradíme a pomůžeme s výběrem zlatých slitků, které budou vyhovovat Vašim potřebám.

Tým

AURUM Brno                                               3.3.2023

*********************************************************************************************

Zlato opět vyhrává, nyní nad poštovními známkami

Nevíte kam přesně chcete investovat a objevili jste článek o expertovi co radí o investicích do poštovních známek? Pokud s tím máte zkušenosti, tak určitě víte, že to obnáší spoustu rizik, které se ne vždy na první pohled dají odhalit a můžete na tom velmi rychle ztratit v lepším případě většinu investice. U zlata je to jiné, obzvláště pokud máte možnost si koupit investiční slitky od zavedeného prodejce v kamenné prodejně nebo chcete získat peníze prodejem zlata, stříbra, platiny nebo palladia u profesionálů a odborníků s mnohaletou praxí. Vše s námi můžete sledovat a budete tím mít jistotu, že jsme vás žádným způsobem nepodvedli jak je u některých podniků zvykem. Budete odcházet s úsměvem a penězi z výkupu zlata, stříbra, palladia nebo s vaším zlatým investičním slitkem od světoznámé uznávané společnosti Argor-Heraeus SA sídlící ve Švýcarsku.

Tým

AURUM Brno                                             12.5.2022

*********************************************************************************************

 

Zlato je jistější investicí než kryptoměny

Dnes procházíme velmi zvláštní dobou a mnoho našich zákazníků se ptá, jak nejlépe investovat svoje uspořené peníze.

S drahými kovy se obchodovalo už od nepaměti a stále se potvrzuje, že i v krizi si zlato a stříbro drží svou cenu a v současné době jeho cena stále šplhá vzhůru.

Jestliže zvolíte cestu nákupu investičních slitků, dostanete zaručeně nejstabilnější investici. Na rozdíl od kryptoměn, které momentálně klesají. Nemluvě o tom, že je o něco složitější zorientovat se na trhu s touto virtuální měnou. A upřímně, kdo má v dnešní uspěchané době čas studovat trh s kryptoměnami.

Investice do drahých kovů tedy vychází ve všech ohledech jako nejspolehlivější způsob k uchování Vašich rodinných úspor.

Aurum Brno se zabývá prodejem investičních slitků ve zlatě a stříbře již od roku 2011.Prodáváme certifikované zlaté slitky od švýcarského výrobce Argor-Heraeus S.A. o váze od 1g až do 1 kg.

Zavolejte nám na tel. 737 427 295 nebo napište investicni@aurum-brno.cz nebo za námi přijďte na naši kamennou prodejnu v Brně Veveří, Slovákova 6, kde se Vás ujmou naši profesionální poradci. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Tým

AURUM Brno                                             27.5.2021

*********************************************************************************************

 

Výkup a prodej zlomkového zlata – možnosti prodeje - část 2

V úvodu jsme uvedli dvě možnosti prodeje zlomkového zlata. První, celkem rozšířená je ta, kdy různé firmy a překupníci nabízí pomocí inzerátů a letáků výkup zlomkového zlata na akcích, které pořádají. Postup je ten, že Vámi přinesený předmět otřou o kámen – buližník, na kterém zůstane stopa, tu poté potřou kyselinou a řeknou Vám ryzost přineseného předmětu. Kyselina podle procenta naředění smaže stopu a tak se určí ryzost  8, 14 nebo 24 karátů.  Máte ale jistotu jak je kyselina naředěná? A co když je ryzost Vámi přineseného předmětu mezi těmi uvedenými. Při současné ceně zlata tak může rozdíl činit stokoruny i tisíce korun. Druhá možnost je jít na kamennou pobočku prověřené společnosti, která se výkupem drahých kovů zabývá profesionálně. Odborník Vám přesně zváží Vaše předměty na zlatnické váze, po ztavení Vašeho materiálu do homogenního slitku se přesně určí procentuální obsah zlata ve slitku kalibrovaným rentgenovým spektrometrem, takže žádné určování ryzosti subjektivní metodou, ale správně objektivně. Dostanete tak přesnou hodnotu a podle ní Vám vyplatí Vaše peníze a to v závislosti na aktuální ceně zlata na trhu. Konečná výkupní cena v takovéto společnosti je vždy vyšší než na nějaké akci a hlavně je plně transparentní. Samozřejmostí je i profesionální jednání pracovníků a možnost průběžného sledování jejich činnosti. Například jako na naší provozovně na Slovákově ulici 6 v Brně.

Zdroj : analytik AURUM Brno                1.6.2020

*********************************************************************************************

Výkup a prodej zlomkového zlata – risk nebo zisk? - část 1

Každý z nás má doma tzv. zlomkové zlato, poškozené náušnice, poškozené zlaté řetízky, zubní zlato, zděděné nebo darované šperky a zlaté předměty = zlatý poklad většiny našich domácností. Jde o předměty, šperky které nepoužíváme, protože jsou poškozené, nejsou módní, památné apod. Ale přijdou vhod v situaci, kdy se rozhodneme si pořídit nové šperky, zvýšit domácí finanční hotovost nebo investovat například do investičního zlata. Prodat tyto předměty je možné několika způsoby – existují zastavárny, bazary, probíhají výkupy zlata na různých akcích. Jedna možnost jsou firmy nebo překupníci, kteří nabízí odkoupení tohoto zlomkového zlata na různých výkupních akcích s reklamou na zaručenou dobrou cenu, okamžitou hotovost, seriozní jednání. Druhá možnost jsou společnosti, které se specializují na výkup drahých kovů. V jejich řadách pracují odborníci, používají ověřená a kalibrovaná zařízení, jejich přístup je transparentní, za Vaší přítomnosti, kdy máte vše pod kontrolou. Jak se rozhodnout? Poradíme.

Zdroj : analytik AURUM Brno                20.5.2020

*********************************************************************************************

Zlato – základ finančního trhu

Zlato a lidstvo, majetek a civilizace, ekonomika a vývoj lidské společnosti. Už ve starověké Číně bylo zlato uznáno jako oficiální platidlo. Nejznámější a nejrozšířenější zlatou mincí byl dukát, který byl rozšířený po celé Evropě v královstvích a císařstvích, ale pro svoji oblíbenost se razil a razí dál nejen v České republice, ale i Rakousku a v dalších zemích dodnes. I v současnosti je bohatství států, síla ekonomiky odvozena od zásob zlata.  Na Zemi je pouze omezená zásoba zlata, která představuje asi 170 tisíc tun zlata, které jsou rozloženy mezi jednotlivými mocnostmi jako zlaté zásoby.  Nelze říci, kolik tun zlata je ve volném oběhu a to ve špercích, uměleckých předmětech, památkách ale i ve volně obchodovatelných investičních slitcích. Neoddělitelnou součástí je i volný obchod, výkup zlata ve zlomcích, zpracování průmyslových odpadů, ale i stále trvající těžba z dostupných nalezišť.  Cena zlata podléhá tržní nabídce a poptávce. To podporuje výrobu a prodej investičních slitků v různých mincovnách po celém světě. V Evropě je nejznámější švýcarská mincovna Argor-Heraeus S.A. Obchodovatelný investiční slitek musí mít certifikát, dnes se používá i označení hologramem.

Zdroj: Wikipedie, analytik AURUM Brno     5.4.2020

*********************************************************************************************

Jistá investice? - investiční zlato

V minulosti i dnes, historie se opakuje.  Akcie zažívají výprodej, jejich cena klesá, stejně tak klesá i cena zlata, investoři hledají řešení – jistota je americký dolar, japonský jen, zlato. V reakci na epidemii koronaviru nastal  9.3.2020  propad akcií na burzách, včetně ceny zlata. Ta klesla z 1700 USD na 1450 USD/unci. Díky špatným vyhlídkám ekonomiky (jak celosvětové, tak jednotlivých států) nebudou chtít mít centrální banky silnou měnu. Budou se tak snažit svou měnu znehodnotit, tlačit hodnotu dolaru dolů, její pokles bude znamenat výrazný růst ceny zlata. Analytici předpokládají možný růst až na 2000 USD/unci. To vybízí pro výhodnou investici – vložit peníze do investičních slitků - ARGOR-HERAEUS z ryzího zlata = 24 karátů = 999/1000 ve slitcích od 1g po 1kg. Investiční zlato je dle evropské legislativy osvobozeno od DPH.

Zdroj : www.roklen24.cz, analytik AURUM Brno  15.3.2020